KLİMA TEMİZLEYİCİ OK-131

ÖZKİMSAN Endüstri Kimyasalları uzman ve sertifikalı kimyagerleri tarafından üretilmekte olan OK – 131 klima temizleyici ürünler, soğutma sistemleri, klimalar, klima üzerinde bulunan petek ve aparatlar, ısıtma sistemleri ve aliminyum metalleri üzerinde biriken yağ, kir, karbon ve tortuların sökülerek temizlenmesini sağlayan ürünlerdir.

ÜCRETSİZ KARGO HİZMETİMİZ

50 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

GÜVENLİ ÖDEME

Kredi kartı ile yapılan  ödemelerde 3D Secure ve 256 Bit SSL şifreleme ile güvenli alışveriş sistemi sunulmaktadır.

KLİMA TEMİZLEYİCİ KULLANIM ŞEKLİ

Etkili klima temizleyici ürün OK – 131 konsantredir. Su ile ağır kirlilikte 1/5, orta kirlilikte 1/10 ve hafif kirlilikte 1/25 oranında seyreltilerek, daldırma ve püskürtme yolu ile kullanılmaktadırlar. İstenilirse sıvı halde istenilirse de sprey olarak klima ve soğutma sistemlerinin temizliği sağlanabilmektedir. Hemen altta bulunan videoda püskürtme tekniği kullanılarak klima temizliği sağlanmaktadır.

KLİMA TEMİZLEYİCİ ÜRÜN FİYATLARI

Özkimsan klima temizleyici ürün OK-131 1 litre, 5 litre ve 30 litre ambalaj şekilleri ile birlikte sunulmaktadır. Hemen üstte klima temizleyici ürünlerimiz fiyatları ile birlikte paylaşılmıştır. İlgili ürünlerden herhangi bir tanesine tıklayarak isterseniz havale isterseniz EFT ile ödeme yapabilirsiniz. Satın alınan ürün aynı gün içerisinde paketlenerek kargolanmakta ve kargo ücretleri ÖZKİMSAN tarafından karşılanmaktadır.

ÖZKİMSAN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Klima temizleyici ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için +90 (0212) 871 52 42 numaralı telefonlarımız aracılığı bizleri arayabilir ve aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda info@ozkimsan.com e-mail adresi yolu ile ya da aşağıda bulunan yorum alanını kullanarak ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

klima-temizleyici-kullanimi

Klima Temizleyici Kullanımı

Klima Temizleyici Öncesi/Sonrası

Klima Temizleyici Öncesi/Sonrası

Split Klima Temizleyici

Split Klima Temizleyici

KLİMA TEMİZLEYİCİ

OK-131 klima temizleyici, klimalar, soğutma sistemleri, klima ve soğutma sistemleri aparatları ile birlikte ekipmanları üzerinde biriken yağ, kir, leke, pas, tortu, kireç ve benzeri klima/soğutma sistemlerinin çalışma aksamını etkileyen oluşumların temizlenmesini sağlayan etkili bir konsantre üründür.

Klima temizleyici kullanıldığı taktirde hem enerji tasarrufu hem de klima üzerinde biriken kir sonucu oluşan bakteri ve organizmaların yok edilmesi sağlanmaktadır.

1. EV VE İŞ YERLERİNDE KLİMA TEMİZLİĞİ

Ev ve iş yerlerinde bulunan split tipi klimaların petekleri zamanla kirlenmekte, tıkanmakta, yağlanmakta ve tozlanmaktadır. İlk günkü performanlarını sergileyememekte ve klimanın daha fazla çalıştırılmasına sebep olmaktadırlar. Odanızdan ya da iş yerinizden alınan temiz hava klima içerisinde bulunan özel bir kimyasal ve bobinler sayesinde soğutulmakta daha sonrada serinlemeniz amacı ile içeriye geri verilmektedir. Bu süreçte oda içerisinde bulunan toz, yağ, kir ve benzeri oluşumlar klima petekleri üzerinde birikir. Biriken bu tortular zamanla mikrop ve bakteri yuvası haline gelirler. Klimanız temizlenmediği taktirde hem bütçenize zarar verir hem de sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı klima temizleyici ürünler uzman kimyagerler tarafından geliştirilmektedir. Klimanız üzerinde bulunan kapağı kaldırdığınızda oldukça kötü bir manzara ile (kir ve pislik birikimleri) ile karşılaşırsınız. OK-131 oluşan bütün birikintilerin etkili ve kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Klimanızın sigortasını kapattıktan sonra kapağını çıkartarak herhangi bir fıs fıs yardımı ile klima temizleyici ürünümüzü sıktığınız taktirde klimanız köpürme başlar ve ağır kirler, tortular ve oluşumlar akmaya başlar. Aynı zamanda özel formülü sayesinde oluşan bütün mikroorganizma ve bakteriler yok edilmiş olur. Bu işlemi her birey sadece 10 dakika içerisinde kolayca yapabilir.

2. SOĞUTMA SİSTEMLERİNDE KLİMA TEMİZLİĞİ

Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından geliştirilmekte olan klima temizleyici ürünler, split tipi klimaların yanı sıra soğutma sistemlerinde (chiller makineleri) kullanılabilir. Özellikle konsender, soğutma sistemi aparatları, klima petekleri, soğutma sistemi kanalları ve parçalarında oluşan kireç, yağ, karbon, korozyon, kir ve tortular kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Soğutma sistemleri üzerindeki kalıntılar zamanla artar. Bu oluşumların sonucunda ise işlevini yitirmeye, daha fazla enerji harcamaya hatta çalışmalarının tamamen durdurulmasına sebep olurlar. OK-131 klima temizleyici kullanıldığında ise soğutma sisteminiz ilk günkü çalışma standardına geri döner.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


74 YORUM

 • yusuf
  13 Eylül 2020, 20:14 CEVAPLA

  ok-131 ilacıyla kalorifer petegini temizlemek icin petek yıkama makine sinde kullana bilirmiyiz

  • Özkimsan
   14 Eylül 2020, 00:25 CEVAPLA

   Yusuf Bey merhaba;
   Petek temizliği için OK-105 ürünümüzü kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • kemal dikmen
  2 Ağustos 2019, 10:48 CEVAPLA

  2001 model mitsubishi carisma aracım var dış radyatörünün temizliğinde kullanabilir miyim. zira dış radyatör çok siyahlaşmış ve kilimamdan performans alamıyorum. soğutması yeterli gelmiyor.

  • Özkimsan
   3 Ağustos 2019, 13:00 CEVAPLA

   Kemal Bey merhaba;
   Tabii ki. Kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Mehmet Öğretmen
  27 Mayıs 2018, 19:13 CEVAPLA

  Sayın yetkili ok 159 bakır temizleyici satışta değilmi.

  • Özkimsan
   28 Mayıs 2018, 01:49 CEVAPLA

   Mehmet Bey tabii ki satıştadır. Satın alım yapabilirsiniz.

 • Oğuz akyüz
  14 Eylül 2017, 23:32 CEVAPLA

  Adresinizden gelip alabilirmiyim

 • Ersin
  28 Nisan 2017, 11:23 CEVAPLA

  Klima temizleme suyu almak istiyoruz nasıl temin edebiliriz

  • Özkimsan
   28 Nisan 2017, 12:11 CEVAPLA

   Ersin Bey merhaba;
   Klima temizleyici ürünümüz OK-131’i hemen üstte bulunan ürünlerin altındaki sepete ekle butonuyla sepetinize ekleyebilir, kredi kartı ya da havale yöntemi ile ürünü satın alabilirsiniz. Aynı iş günü içerisinde kargoya verilen ürün 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilir.
   Selamlar.

 • Orhan
  7 Nisan 2017, 08:16 CEVAPLA

  Sprey olarak kullanabiliyoruz dimi klima temizleyiciyi bir de 2 klima için 1 litre yeter mi ?

  • Özkimsan
   7 Nisan 2017, 09:19 CEVAPLA

   Merhaba Orhan Bey;
   Klima temizleyici ürünümüzü sprey olarak kullanabilirsiniz ki evdeki split klimalarda (ev tipi klimalar) bu şekilde kullanılmaktadır. Sayfada bulunan spreyerı da almanızı tavsiye ederiz. 2 klima için 1 litre ürünümüz yetecektir.
   Selamlar.

 • Edip horoz
  3 Şubat 2017, 16:48 CEVAPLA

  Merhaba, OK-131 split klima temizleyicisinin raf ömrü (son kullanma tarihi) ne kadardır. Ona göre sipariş vermek istiyorum. Teşekkürler

  • Özkimsan
   4 Şubat 2017, 13:40 CEVAPLA

   Edip Bey merhaba;
   Ürünlerimizde raf ömrü yoktur. Kapağı kapalı kaldığı sürece uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Örneğin bugün klima temizleyici ürünümüzü satın aldınız. Ancak 2 sene sonra ihtiyacınız oldu. 2 sene sonrada sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ya da bugün kullandınız ürünümüzü. Yarısı kaldı. Yine 3 sene sonra aynı ürünü tekrar kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Mehmet Akın
  25 Ocak 2017, 23:30 CEVAPLA

  Isınma sistemimizde ağır kireçlenme mevcut. Ürününüz bu kirecin temizlenmesinde etkili midir.

  • Özkimsan
   26 Ocak 2017, 03:43 CEVAPLA

   Mehmet Bey merhaba;
   OK-131 klima temizleyici ürünümüzü ısıtma ve soğutma sistemleri içerisinde biriken kireç tabakasının temizliğinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Oldukça etkili bir temizlik sağlayarak kirecin tamamen sökülmesini sağlayacaktır.
   Selamlar.

 • Merih
  15 Aralık 2016, 16:41 CEVAPLA

  Merhaba ürününüzden kullanmak istiyorum fakat icerisindeki levhalara zarar verir mi acaba?bir de temizleme isleminden kac gun sonra kurur ve kullanima hazir hale gelir?

  • Özkimsan
   16 Aralık 2016, 12:08 CEVAPLA

   Merhaba,
   Ürünümüz OK-131 Konsantre klima temizleyici alüminyum levhalara zarar vermez.Klimanın diğer kısımlarına da zarar vermez.Peteklerin üzerine su ile seyrelttikten sonra sıkıp,bir kaç dakika bekledikten sonra da su ile durulamanız gerekiyor.Bir saat bekledikten sonra klimanızı çalıştırabilirsiniz.

 • Sertaç Kızılkaya
  4 Aralık 2016, 15:26 CEVAPLA

  Bakır temzleyici almıştım memnun kalınca bunuda denedim. Sonuç harika. Tavsiye ederim.

  • Özkimsan
   4 Aralık 2016, 20:00 CEVAPLA

   Sertaç Bey merhaba;
   Klima temizleyici ürünümüz OK-131’i tercih ettiğiniz ve bu değerli yorumunuzu bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • Aybars
  18 Kasım 2016, 09:23 CEVAPLA

  Chiller sistemimizde aşırı bir kireçlenme var ve şu anda performansını yitirmiş durumda. Ürününüz bu sistemlerde kullanılabilir mi. İyi günler.

  • Özkimsan
   18 Kasım 2016, 11:48 CEVAPLA

   Aybars Bey merhaba;
   Tabi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Cihiller ısıtma ve soğutma sistemlerinde, kondesörlerde, eşanjörlerde ve iç dış bütün ekipmanlarda OK-131 ürünümüz ile sorununuzun çözüme kavuşturulmasını, ağır yağ, korozyon, kireç ve benzeri kir oluşumlarının temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Soner Yıldız
  7 Kasım 2016, 08:12 CEVAPLA

  Sizlere ne kadar çok teşekkür etsem azdır. Evdeki klima çalışmakta zorlanıyordu resmen. İçini bir açtım tabaka tabaka kir olmuş. Daha sonra sizden klima temizleyici siparişi verdim ve anlattığınız gibi temizledim. Şu ana hem iyi çalışıyor hem de ferah bir hava var. Kliması olan arkadaşlar içini açıp bir bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  • Özkimsan
   7 Kasım 2016, 08:33 CEVAPLA

   Soner Bey merhaba;
   Asıl Özkimsan’ı ve OK-131 Klima Temizleyici ürünümüzü tercih ettiğiniz için ve bu değerli yorumunuzu paylaştığınız için bizler sizlere teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • Orhan
  27 Ekim 2016, 21:20 CEVAPLA

  Ürününüzü sprey olarakta kullanabiliyor miyiz. Birde konsantre ne demek tam olarak yani benim klimanın içi açıldı aşırı kirli ne yapılmalı.

  • Özkimsan
   27 Ekim 2016, 21:54 CEVAPLA

   Orhan Bey merhaba;
   Tabi ki klima temizleme spreyi olarak bir spreyerın (fıs fıs) içerisinde kullanabilirsiniz. Konsantre su ile karıştırılarak kullanılabilir demektir. Ağır kirlilikte su ile 1/5 oranında karıştırarak klima temizleyici ürünümüzü kullanabilirsiniz. Örnek olarak hemen yukarıda spreyer ürünümüzde bulunmaktadır. İçerisine 150 ml klima temizleyici koyup geri kalanını ile su ile doldurmanız yeterli olmaktadır. Ürünümüz konsantre olduğu ve saklanabilir özelliğe sahip olduğu için önümüzdeki dönemlerde de tekrar kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Eralp Kale
  27 Ekim 2016, 16:32 CEVAPLA

  Kış gelmeden klimamızın temizliğini yapalım dedik. Dış tarafın temizliği kolay oldu ama iç aksama hiç bir şey yapamıyoruz. Peteklerin üzerinde acayip bir tozlanma ve kir birikintisi var. Ürününüz buna çözüm oluyor mu?

  • Özkimsan
   27 Ekim 2016, 17:01 CEVAPLA

   Eralp bey merhaba;
   Tabi ki, klima temizleyici ürünümüzü yaz ve kış öncesi klima bakımı (temizliği) için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. OK-131 ile klimanız içerisinde biriken yağ, kir, toz ve diğer parçacıkların temizlenmesini ve bununla birlikte zamanla oluşan mikroorganizma ve bakterilerin yok edilmesini sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Samet Yılmaz
  25 Ekim 2016, 10:56 CEVAPLA

  Firmamızda bulunan 10 adet klimayı temizlemek istiyoruz. Yoğun kirli hepsi ve odanın havasız bir şekilde kalmasına aynı zamanda kokmasına sebep oluyor. Kaç litre ürün alsak bizlere yeterli olur.

  • Özkimsan
   25 Ekim 2016, 11:39 CEVAPLA

   Samet Bey merhaba;
   4 litre klima temizleyici ürünümüzü satın almanız yeterlidir ancak onun yerine 5 litre kampanyalı ürünümüzü almanızı tavsiye ederiz. Hem daha uygun olacak hem de ilerleyen zamanlarda da kullanabilmeniz için ürününüz kalacaktır.
   Selamlar.

 • Akın Sağlar
  22 Ekim 2016, 21:51 CEVAPLA

  120 litre klima temizleyici sipariş vermek istiyoruz. Acaba 120 litre için özel bir fiyat alma imkanımız var mıdır ? Tavsiye üzerine sizlerle iletişime geçiyoruz.

  • Özkimsan
   22 Ekim 2016, 22:57 CEVAPLA

   Akın Bey merhaba;
   Tabi ki klima temizleyici ürünümüz OK-131’in 30 litre ve üzeri alımlarında özel fiyat teklifimiz bulunmaktadır. Dilerseniz üst kısımda bulunan Fiyat Teklifi menümüzden, dilerseniz de firmamızı arayarak müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçip özel fiyat teklifinizi alabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Çağlar
  27 Eylül 2016, 19:16 CEVAPLA

  Malum kış geliyor. Bugün ilk defa klimamızı çalıştırdık. Ama eski performansında değil gibi sanki. 2 senedir kullanıyorum ve temizlik görmedi. Sizce ne yapmam gerekir

  • Özkimsan
   27 Eylül 2016, 21:16 CEVAPLA

   Çağlar Bey merhaba;
   Klimanızın performansında yaşamış olduğunuz bu düşüşün sebebi iç ve petek temizliğinin yapılmamasıdır. 2 yıllık süreç içerisinde klimanız içerisinde yağ, kir, toz ve diğer zerrecikler birikir. Bu birikintiler ise zamanla bakteri ve mikrop oluşumlarına sebep olur. Sonuç olarak petekler ve hava sirkülasyonunu sağlayan alanlar tıkanır ve eski performansa ulaşılamaz. Klimanızı daha yüksek derecelerde kullanmak zorunda kalırsınız. Bu durumda aşırı enerji harcanmasına sebep olur. OK-131 klima temizleyici kullanarak klimanızın iç aksamı ve peteklerini temizlemenizi tavsiye ederiz.
   Selamlar.

 • Oytun
  3 Eylül 2016, 16:21 CEVAPLA

  İyi günler. Evimde iki tane klimam mevcut. Derin bir araştırma yaptıktan sonra kötü kokuların eçrisindeki tozdan ve kirlenmeden oluştuğunu öğrendim. Bugün ikisini de açtım. Özellikle petekler aşırı tozlu ve değişik yağlı bir kir mevcut. Ürün siparişi vereceğim ancak her ikisinin temizliğini yapabilmem için ne kadarlık bir ürün almam gerekir. 1 litre yeterli midir ?

  • Özkimsan
   3 Eylül 2016, 16:54 CEVAPLA

   Oytun Bey merhaba;
   Özkimsan tarafından geliştirilmiş olan klima temizleyici ürünümüz OK-131 konsantredir. Yani kirlilik miktarına göre 1/3, 1/5 ya da 1/10 oranında su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Bu sayede 1 litrelik ürünümüz iki klimanızın temizliği için rahatlıkla yetecektir. Siparişinizi kredi kartınız ile 3D secure güvenli ödeme yöntemimizi kullanarak ya da havale/EFT ödeme yöntemimiz ile yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Saniye
  30 Ağustos 2016, 20:15 CEVAPLA

  OK-131 klima temizleme ilacı konsantredir diye yazmışsınız.Su ile 1/10 seyreltildiğini eklemişsiniz.O zaman internette satılan Klima temizleme spreylerine göre müthiş derecede ekonomik.Detaylı bilgi verebilirmisiniz?

  • Özkimsan
   30 Ağustos 2016, 20:34 CEVAPLA

   Saniye Hanı mmerhaba;
   Elbette ürünümüz OK-131 klima temizleme köpüğünü Konsantre halde satmaktayız. Yani 1 LT ürünümüz suyla seyreltildiğinde 11 Lt kullanıma hazır ürün yapmaktadır. Mesela 1 LT OK-131 Konsantre klima Temizleme Sıvısı ve yanında profesyonel fısfıs ürünümüzden alırsanız, fısfısın içerisine ihtiyacınız oldukça 90 ml. OK-131 ve üzerine su doldurup kullanıma hazır 1000 ml(1 lt) klima temizleyiciniz olur. İhtiyaç oldukça defalarca doldurup kullanabilirsiniz. Bu şekilde hesaplarsak 1 lt kullanıma hazır ürünün maliyeti size 2,5 TL’ye gelir ve piyasada satılan sprey tüpteki muadillerine göre çok çok ekonomiktir. Ve çok da etkili olduğunu iddia edebiliriz.
   Selamlar.

 • ALPER DOLER
  3 Ağustos 2016, 12:10 CEVAPLA

  klima temizleyici solüsyonlar dış ünite temizliği çin de kullanılabilir mi
  kullanılmaz ise öneriniz nedir

  • Özkimsan
   3 Eylül 2016, 15:11 CEVAPLA

   OK-131 Konsantre Klima temizleyici solüsyonumuz hem iç,hem de dış ünitelerdeki petek(evaporatörler)için geliştirilmiş bir formüldür.Güvenle kullanabilirsiniz

 • ALPER DOLER
  3 Ağustos 2016, 12:09 CEVAPLA

  klima temizleyici solüsyonlar dış ünite temizliği çin de kullanılabilir mi
  kullanılmaz ise öneriniz nedir solüsyonlar 1 lt-5 lt ortalama kaç klima temizliği sağlar
  ödeme seçenekleri ve kargo ücreti nedir

  • Özkimsan
   4 Ağustos 2016, 04:24 CEVAPLA

   Alper Bey merhaba;
   Klima temizleyici ürünlerimiz dış ünite temizliği içinde kullanılabilir. 1 litre ile ortalam 3 klima, 5 litre ile de ortalama 15 klimanın temizliğini sağlayabilirsiniz. Ödeme seçenekleri ite üzerinden direk olarak kredi kartı ile ödeme ve EFT/Havale ile ödemedir. 50 TL üzeri alımlarda kargo ücreti Özkimsan tarafından karşılanmaktadır.
   Selamlar.

 • Yaşar özer
  3 Ağustos 2016, 04:04 CEVAPLA

  Bana 1 lt gönderir misiniz. Adres: Manisa devlet hastanesi acil servis. Kapıda nakit ödeme şeklinde olsun.

  • Özkimsan
   3 Ağustos 2016, 04:15 CEVAPLA

   Yaşar Bey merhaba;
   Kapıda ödeme seçeneğimiz henüz mevcut değildir. Kredi kartı ile ya da Havale/EFT yöntemi ile ödeme yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Ercan Mutlu
  1 Temmuz 2016, 11:55 CEVAPLA

  Merhaba. Klima temizleyici satın almak istiyorum ancak İstanbul’da yaşıyorum. Maalesef karşıda oturduğum ve çalıştığım için Beylikdüzü’ne gelebilecek durumum yok. İstanbul içi kargo hizmetiniz mevcut mudur ? Kolay gelsin.

  • Özkimsan
   1 Temmuz 2016, 12:06 CEVAPLA

   Ercan Bey merhaba;
   Tabi İstanbul içi kargo hizmetimiz de mevcuttur. 50 TL üzerinde alışverişlerinizde kargonuz ücretsiz olarak sizlere teslim edilmekte, 50 TL altı alışverişlerde ise 9 TL kargo ücreti eklenmektedir.
   Selamlar.

 • Erkan Köse
  26 Haziran 2016, 10:55 CEVAPLA

  Adana’daki klima satış ve bakım servisimiz var.Klima temizleme köpüğü kullanıyoruz bakımlarımızda.Hoş kokulu ve iyi temizleyen bir ürüne ihtiyacımız var.OK-131 Konsantre Klima temizleme sıvısı parfümlümüdür?Denemek istiyoruz.

  • Özkimsan
   26 Haziran 2016, 10:56 CEVAPLA

   Erkan Bey merhaba;
   Evet, OK-131 Klima temizleyici ürünümüz parfümlü, güçlü temizleme özelliğinde ve konsantredir. Size uygun olan ambalajlarımızdan birini seçerek deneyebilirsiniz. Memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • Al i Çakır
  8 Haziran 2016, 21:33 CEVAPLA

  İstanbul’daki ofislerimizdeki klimaların evaporatörlerinin temizliğini kendi bünyemizde yapmak istiyoruz.Toplam 30 a yakın klimamız var.Kaç Lt OK-131 Klima Temizleyiciye ihtiyacımız olur.

  • Özkimsan
   8 Haziran 2016, 23:11 CEVAPLA

   Ali Bey merhaba;
   30 adet standart split tip klimanın evaporatörlerini yani peteklerini temizlemek için yaklaşık 5 lt OK-131 Konsantre Klima Ve Radyatör Temizleyici yeterli olur. Ürünümüz konsantredir. Su ile ortalama 1/10 su ile seyreltilerek kullanılabilir. Buda size 55 lt kullanıma hazır klima temizleyici eder ki, rahatlıkla 30 klimanın iç ve dış ünitelerinin temizliğini yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Aslan
  3 Haziran 2016, 12:22 CEVAPLA

  Merhaba,15 gün önce 5 lt. OK-131 satın almıştım.Memnuniyetimi yazmak istedim.Antalya’da klima tamir,bakım servisi işletmekteyim.OK-131 Konsantre Klima radyatör temizleyici belirttiğiniz gibi yüksek konsantrasyona sahip bir ürün.5 lt si ile onlarca split tipi klimanın temizliğini yaptık.Üstelik hoş kokulu ve etkili.Denemek için almıştım.30 lt daha sipariş verdim.Göndermenizi rica ediyorum.

  • Özkimsan
   3 Haziran 2016, 12:47 CEVAPLA

   Arslan Bey merhaba;
   Siparişiniz elimize ulaştı. Bugün gönderinizi yaptık. Memnuniyetinizi belirttiğiniz için ayrıca teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
   Selamlar.

 • Servet
  19 Mayıs 2016, 11:21 CEVAPLA

  İşletmemizdeki Chiller soğutucuların evaporatörlerini temizlemek için OK-131 i aldık kullandık.Çok memnun kaldık.Aynı şekilde OK-131 ile evdeki klimamın peteklerini de temizleyebilirmiyim?

  • Özkimsan
   19 Mayıs 2016, 13:23 CEVAPLA

   Servet Bey merhaba;
   Evet aynı şekilde evdeki klimanızın iç ve dış sistemlerinin peteklerini temizleyebilirsiniz. Elektrik akımını kestikten sonra peteklerinize 1/10 su ile seyreltilmiş OK-131 Konsantre serpantin ve klima temizleyicimizi püskürtünüz. Bir müddet bekleyip durulayınız. Memnuniyetinizi bildirdiğiniz için ayrıca teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • Engin
  11 Mayıs 2016, 23:12 CEVAPLA

  Cnc makinelerimizin aynı klima sistemiyle çalışan soğutma petekleri var?Çok yağlı bir ortamda çalıştığı için iyice yağlanmış bu petekler.makinede arızaya sebep oluyor.Alüminyum,klima temizleyiciniz peteklerdeki yağlarıda söker mi?denemek isteriz.

  • Özkimsan
   12 Mayıs 2016, 07:49 CEVAPLA

   Engin Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-131 Konsantre Aluminyum ve Klima Temizleyici özel formüle edilmiş yapısı sayesinde serpantin ve peteklerdeki tüm kirliliği yağ, toz. kir, kireç vs. çözer akıtır. Makinelerinizin peteklerinde güvenle kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Seda Sarı
  5 Mayıs 2016, 19:12 CEVAPLA

  Evimizdeki klimanın hem iç,hem dış parçasındaki petekleri OK-131 klima temizleyici ile temizleyebiliyormuyuz?

  • Özkimsan
   5 Mayıs 2016, 22:00 CEVAPLA

   Seda Hanım merhaba;
   Klima sisteminizin hem iç,hem dış ünite peteklerini (serpantinlerini) OK-131 konsantre Alüminyum ve Klima temizleyici ile temizleyebilirsiniz. 1/10 su ile seyreltin, serpantinlerin üstüne sıkın. Birkaç dakika bekledikten sonra su ile durulayınız. Tabi klimadaki elektriği kesmeyi unutmayınız bu işlemi yaparken.
   Selamlar.

 • Alperen
  28 Nisan 2016, 16:17 CEVAPLA

  işyerimizdeki klimaları temizlemek için 5 lt. OK-131 konsantre klima temizleyici almıştık.kullandık ve memnun kaldık.Ürünün bir kısmı duruyor.Raf ömrü ne kadardır.Bozulurmu.Seneye de kullanabilirmiyiz.

  • Özkimsan
   28 Nisan 2016, 17:21 CEVAPLA

   Alperen Bey merhaba;
   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünümüzü beğendiğinize de memnun olduk. OK-131 Konsantre aliminyum, klima ve radyatör temizleyiciyi güneş görmeyen bir yerde, kapağı kapalı halde muhafaza ederseniz senelerce kullanabilirsiniz. Özelliğini yitirmez.
   Selamlar.

 • Berfu
  25 Nisan 2016, 19:11 CEVAPLA

  Evimdeki klimadan kötü koku geliyor.Aynı zamanda ilk aldığım gibi ısıtma,soğutma yapamıyor.Sizdeki OK-131 ile içini temizlesem sorun ortadan kalkarmı?

  • Özkimsan
   25 Nisan 2016, 19:48 CEVAPLA

   Berfu Hanım merhaba;
   Klimadan gelen kötü kokuların sebebi klima peteklerinin yüzeyinde oluşan bakterilerdir. Bu bakteriler hem iç hemde dış sistemlerde birikebilirler. Klima petekleri temizlenmediğinde üreyecek ortam bulup çoğalabilir ve her çalıştırdığınızda ortama hoş olmayan bir koku yayabilirler. Yine bu peteklerdeki kirlilik klimanızın sağlıksız çalışmasına ve fazla enerji tüketmesine yol açar. Ürünümüz OK-131 Konsantre Klima Temizleyici ile klima peteklerinizi temizleyip hem kötü kokudan kurtulabilir, hemde klimanızı ilk aldığınız günkü performansına getirebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Tankut
  21 Nisan 2016, 19:16 CEVAPLA

  Istanbul daki bir Avm nin teknik servis bölümünün mühendisiyim.Chiller soğutma sistemimizin evaporatörlerinin temizliğini yapmak istiyoruz.Dış kısımları iyice tozdan ve kirden dolmuş durumda.Ancak bunun Aliminyum petekleri çok ince hassas.OK-131 Aliminyuma zarar verir mi?

  • Özkimsan
   21 Nisan 2016, 20:11 CEVAPLA

   Merhaba Tankut Bey;
   Ürünümüz OK-131 Konsantre Klima ve radyatör temizleyici ile Chiller evaporatörlerinin temizliğini yapabilirsiniz. Asit içermeyen bir temizleyici olduğunu için en hassas ve ince Aliminyum evaporatör peteklere dahi zarar vermez. Güvenle kullanabilirsiniz. Bir pompalı spreyer ile ortalama 1/10 oranında su ile seyreltilmiş ürünümüzü peteklere sıkın ve su ile durulayın. Aralarda kalan toz, kir, yağ vs. nin akıp gittiğini göreceksiniz
   Selamlar.

 • Fatih
  17 Nisan 2016, 16:11 CEVAPLA

  Makinalarımızın soğutmasını Chiller sistemi yapıyor.Ama binamızın üstünde dururken petekleri iyice toz,toprak ve kir kaplanmış.İlk aldığımız zamanki verimi alamıyoruz Chiller peteklerini temizlemek için Ok-131 i kullanabilirmiyiz.Ve 2 tane orta büyüklükte Chiller peteği için ne kadar ürün yeterli olur?

  • Özkimsan
   18 Nisan 2016, 07:11 CEVAPLA

   Fatih Bey merhaba;
   Elbette Ürünümüz OK-131 Radyatör ve Klima Temizleyici Chiller sistemindeki klima ve petekleri de temizler. Ürünümüzü ortalama 1/10 su ile seyreltip peteklere iyice (çok basınçlı olmayan bir püskürtücü sprey ile) sıkar ve birkaç dakika bekledikten sonra su ile durularsanız chiller peteklerindeki yağ, kir, toz ve pisliğin iyice temizlendiğini göreceksiniz. Tahminimize göre 2 orta büyüklükteki Chiller peteği için 30 Lt OK-131 ürünümüz yeterli olur.
   Selamlar.

 • mustafa takaoglu
  17 Nisan 2016, 08:44 CEVAPLA

  Merhabalar. Ürünlerinizi ev tipi inverter klimanin temizliğinde nasıl kullanmalıyız acaba?

  • Özkimsan
   18 Nisan 2016, 07:10 CEVAPLA

   Mustafa Bey merhaba;
   Yapmanız gereken ev tipi inverter klimanızın peteklerine basit bir spreyer ile (cam sil püskürtücüsü gibi) ürünümüz OK-131 i 1/10 oranında seyreltip püskürtmek ve birkaç dakika bekledikten sonra su ile durulamak. Klimanızın peteklerinin parladığını ve tüm kirin aktığını göreceksiniz.
   Selamlar.

 • Nurettin Sinar
  9 Nisan 2016, 21:36 CEVAPLA

  OK -131 adlı ürününüzü araç klimasında kullanabilir miyiz?

  • Özkimsan
   10 Nisan 2016, 01:56 CEVAPLA

   Nurettin Bey merhaba;
   Araç klima ve radyatörlerin temizliğini de ürünümüz ok-131 ile yapabilirsiniz. 1/10 su ile seyreltip peteklerin üzerine sıkarsanız yağın, tozun ve kirin aktığını göreceksiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra da su ile durulayınız.
   Selamlar.

 • Alperen
  6 Nisan 2016, 18:08 CEVAPLA

  OK-131 hakkında bilgi almak istiyordum. İşyerimizdeki klimaların petekleri iyice tozlandı ve kirlendi.Sizden ürün alıp klimalarımızı kendimiz temizleyebilirmiyiz?

  • Özkimsan
   6 Nisan 2016, 18:59 CEVAPLA

   Alperen Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-131 klima peteği ve radyatörler için özel formüle edilmiş bir üründür. Kullanımı da çok kolaydır. Ev ve işyerinizdeki klimaların hem iç hemde dış ünitelerini kendiniz temizleyebilir, böylece klimanızın sağlıklı çalışmasını ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken dış kapağını açtığınız klimanızın peteklerine basit bir spreyer ile (cam sil püskürtücüsü gibi) ürünümüz OK-131 i 1/10 oranında seyreltip püskürtmek ve birkaç dakika bekledikten sonra su ile durulamak. Klimanızın peteklerinin parladığını ve tüm kirin aktığını göreceksiniz.
   Selamlar.

  • tarkan
   3 Temmuz 2017, 23:20 CEVAPLA

   merhaba urunu suya ne kadar katıyoruz yanı kac lt suya kac ml katıyoruz oran nedır

   • Özkimsan
    6 Temmuz 2017, 10:48 CEVAPLA

    Tarkan Bey klimanın kirliliğine göre 1/5 ya da 1/10 oranında su ile seyrelterek kullanabilirsiniz.

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021